1. januarja 1977 se Kino Slovenj Gradec z enotami v Podgorju, Mislinji in Doliču zaradi slabega finančnega stanja priključi Kinegrafu Prevalje – TOZD Kinematografi. Vodja enote kina v Slovenj Gradcu postane Franc Murko.
4. junija 1983 je bila otvoritev prenovljenega doma TVD Partizan na Francetovi ulici 5, ki je odtlej prevzel funkcijo Kulturnega doma s kinodvorano.
1. oktobra 1983 so pri Zavodu za kulturo Slovenj Gradec, kjer sta že delovala Umetnostni paviljon in Knjižnica Ksaverja Meška, registrirali tudi enoto Kulturni dom Slovenj Gradec. Vodja enote je postal Franjo Murko. Kupili so nova projektorja Meopta z mono ozvočenjem. Nova dvorana je imela dvesto devetindevetdeset stalnih in dva dodatna sedeža ter priklopne sedeže v vseh šestnajstih vrstah. Slavnostno otvoritev so posvetili premieri filma Boža Šprajca Dih, ki so se je udeležili tudi ustvarjalci.
V letih 1984 – 86 je bil kino pomemben in odmeven del programa Kulturnega doma. V rednih presledkih so se vrstile premiere slovenskih filmov. Obisk je bil zavidljiv: v letu 1986 si je predstave ogledalo 68.296 obiskovalcev.
Po odhodu Franja Murka (31. 10. 1986) je bil v prehodnem obdobju do 15. 7. 1987 za v. d. direktorja imenovan Mirko Vodovnik.
16. julija 1987 prevzame vodenje Kulturnega doma Alojz Pikalo.
Število obiskovalcev filmskih predstav v celi državi začne zaradi raznih okoliščin (piratske filmske kopije na VHS) upadati.
Leta 1991 se enota Kulturni dom zaradi poslovanja z izgubo izloči iz Zavoda za kulturo.Vodenje prevzame Marjana Štalekar, tajnica Zveze kulturnih organizacij Slovenj Gradec, vsi zaposleni pa so začasno na plačilnih listah Zveze telesnokulturnih organizacij Slovenj Gradec. Število obiskovalcev je še naprej drastično upadalo: v tem letu je bilo v dvorani le 14.630 najzvestejših ljubiteljev filma!
1. januarja 1992 je Skupščina občine Slovenj Gradec ustanovila javni zavod za organizacijo kulturnozabavnih in drugih prireditev – Kulturni dom Slovenj Gradec. Za direktorico so imenovali Marjano Štalekar.
10. obletnico delovanja Kulturnega doma in kina na novi lokaciji ter 65. obletnico filmskih projekcij v Slovenj Gradcu je zaznamoval pričetek investicije v posodobitev zvočnih aparatur. Obisk je zopet začel naraščati.
Leta 1994 so s projekcijo filma Klavir, zmagovalca festivala v Cannesu, prvič preizkusili novo zvočno tehniko stereo surround. Razpisali so filmski abonma. V filmskem gledališču, kot so ga poimenovali, so zavrteli osem filmov, prvi je bil Bertoluccijev Mali Buda.
V naslednjem letu so zamenjali pod na odru, v dvorani pa položili parket. Ob prenovi so zmanjšali število sedežev (181 v dvorani in 91 na balkonu) ter s tem zagotovili večje udobje.
Leta 1996 so z nabavo Dolby stereo procesorja še izboljšali kvaliteto zvoka. Filmski abonma so organizirali tudi za srednješolce. Obisk je bil zopet manjši kot predhodno leto.
Jeseni 1997 so že četrtič vpisovali v filmski abonma. V celotni Sloveniji se nadaljuje trend upadanja obiskovalcev. V kinu Slovenj Gradec so našteli 26.291 gledalcev.
V letu 2010 smo zamenjali dotrajane stole v dvorani in jih nadomestili z udobnimi stoli z večjimi naslonjali. Postali smo aktivni člani Art kino mreže Slovenije in združenja Europa Cinemas.
Leta 2012 smo skupaj z drugimi partnerskimi mesti sodelovali v projektu Evropska prestolnica kulture Maribor 2012.
Spomladi 2014 smo kino posodobili z novim digitalnim projektorjem 2K ločljivosti in zmožnostjo 3D projekcij. Hkrati s sliko smo izboljšali tudi zvok z Dolby Digital Surround sistemom in novimi zvočniki.
V letu 2018 smo obeležili 90 let kina v Slovenj Gradcu.
V letu 2020/21 je v času zaprtja zaradi epidemije kovida potekala temeljita obnova dvorane. Obnovili smo akustiko dvorane in oder ter namestili novo lučno tehniko.
V letu 2023 pa smo praznovali dve pomembni obletnici. 40 let Kulturnega doma Slovenj Gradec in 95 let kina v Slovenj Gradcu.